Brother: nowa seria profesjonalnych urządzeń laserowych do druku w kolorze

Aktualna oferta firmy Brother została uzupełniona o cztery kolorowe urządzenia laserowe A4. Modele HL-L9430CDN, HL-L9470CDN, MFC-L9630CDN oraz MFC-L9670CDN to profesjonalne, wydajne kolorowe rozwiązania laserowe, które zapewnią pracownikom biurowym wysoką jakość wydruków w kolorze przy niskich kosztach.

Nowa seria urządzeń została wyposażona w zaawansowane funkcje, w tym w pełni konfigurowalne podajniki, spersonalizowane wyświetlacze, możliwość szybkiego drukowania i skanowania oraz najnowsze zabezpieczenia. Wszystkie rozwiązania laserowe, które zostały wprowadzone do portfolio Brother, posiadają funkcję NFC (komunikacja zbliżeniowa) do bezpiecznego uwierzytelniania i drukowania z urządzeń mobilnych oraz Cloud Secure Print, która umożliwia łatwe wysyłanie dokumentów do drukowania, gdy użytkownik znajduje się poza domem lub biurem. Dodatkowo modele HL-L9470CDN i MFC-L9670CDN mają funkcję Secure Print Plus i Barcode Print Plus, dzięki czemu możliwy jest bezpieczny druk i automatyzacja przepływu pracy.

HL-L9430CDN

  • Drukowanie jednostronne z prędkością do 40 stron na minutę oraz dwustronne z prędkością do 28 stron na minutę
  • Kolorowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 8,76 cm
  • Podajnik papieru na 520 arkuszy z możliwością rozbudowy kaset do 2600 arkuszy
  • W zestawie z urządzeniem są kasety z tonerem BK o wydajności do 9000 stron oraz CMY o wydajności do 6500 stron[1]

HL-L9470CDN

  • Drukowanie jednostronne i dwustronne z prędkością do 40 stron na minutę
  • Kolorowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 8,76cm
  • Pamięć wewnętrzna 1 GB i zewnętrzne urządzenie pamięci masowej 8 GB
  • Podajnik papieru na 520 arkuszy z możliwością rozbudowy kaset do 2600 arkuszy
  • W zestawie z urządzeniem są kasety z tonerem BK o wydajności do 12000 stron oraz CMY o wydajności do 9000 stron

MFC-L9630CDN

  • Drukowanie jednostronne z prędkością do 40 stron na minutę oraz dwustronnie z prędkością do 28 stron na minutę
  • Skanowanie dwustronne z prędkością do 100 ipm (obrazów na minutę) w trybie mono i w kolorze
  • Kolorowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 17,6 cm
  • Pamięć wewnętrzna 2 GB
  • Automatyczny podajnik dokumentów (ADF) na 100 arkuszy
  • Podajnik papieru na 520 arkuszy z możliwością rozbudowy kaset do 2600 arkuszy
  • W zestawie z urządzeniem są kasety z tonerem BK o wydajności do 9000 stron oraz CMY o wydajności do 6500 stron

MFC-L9670CDN

  • Drukowanie jednostronne i dwustronne z prędkością do 40 stron na minutę
  • Skanowanie dwustronne z prędkością do 100 ipm (obrazów na minutę)
  • Kolorowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 17,6 cm
  • Pamięć wewnętrzna 2 GB i zewnętrzne urządzenie pamięci masowej 8 GB
  • Podajnik papieru na 520 arkuszy z możliwością rozbudowy kaset do 2600 arkuszy
  • Automatyczny podajnik dokumentów (ADF) na 100 arkuszy
  • W zestawie z urządzeniem są kasety z tonerem BK o wydajności do 12 000 stron oraz CMY o wydajności do 9000 stron

Wszystkie modele z serii zapewniają doskonałą relację wartości do ceny dzięki niskiemu całkowitemu kosztowi posiadania (TCO) i konkurencyjnemu kosztowi wydruku pojedynczej strony (CPP). Urządzenia dostępne są również w ramach Usługi Zarządzania Drukiem (MPS), która obejmuje zautomatyzowaną dostawę materiałów eksploatacyjnych i usuwanie awarii, co ogranicza czas przestojów oraz zwiększa produktywność biznesu.

Laserowe urządzenia Brother HL-L9430CDN, HL-L9470CDN, MFC-L9630CDN oraz MFC-L9670CDN są objęte 3-letnią gwarancją.

Źródło: Brother Polska

www.brother.com

Więcej o druku i branży

Przez długie lata, gdy myśleliśmy o jakiekolwiek drukarni, to chodziło właśnie o drukarnię offsetową. Drukarnie z dużą maszyną, gdzie nanoszenie farb na papier nie odbywa się bezpośrednio, a przy użyciu formy drukowej. To właśnie na formie drukowej znajduje się obraz tego, co będzie drukowane. I jest on powielany na kolejnych arkuszach. Jest to złożony proces, ponieważ najpierw trzeba przygotować ową formę (bez zagłębiania się w różne, dostępne technologie). Dochodzimy właśnie do odpowiedzi na nasze pytanie. Drukarnia offsetowa mogłaby wydrukować 100 wizytówek, ale kosztowałyby tyle samo, co 1000 wizytówek, ponieważ nakład pracy byłby ten sam - czyli przygotowanie formy drukarskiej, przygotowanie farb, ustawienie maszyny. Dlatego też można spotkać się z pozornie niemiłymi drukarzami, którym nie chce się tłumaczć istoty druku offsetowego. Ale to nie znaczy, że wszyscy są niemili!

Obecnie jest to już niemal standard i podstawowy nakład wizytówek. No ale co się zmieniło, że niektóre drukarni oferują wizytówki w mniejszych nakładach? Różnica dotyczy technologii. Stało się to możliwe, dzięki ciągle rosnącej popularności druku cyfrowego. Druku bez form drukowych, bezpośrednio na papierze. Czyli prościej, szybciej i przede wszystkim taniej. Bez problemu można wydrukować nawet 1 plakat i przesłać je od razu do klienta.

Niejednokrotnie mogliście usłyszeć negatywne opinie na temat jakości druku cyfrowego, że to nie ta jakość itd. Tak były, na początku wprowadzania tej technologii. Te czasy jednak minęły i dla większości projektów nie będzie widać żadnej różnicy w jakości wydruku, niezależnie od wybranej technologii.

Wybierz druk cyfrowy, jeśli potrzebujesz niższy nakład i masz mniej czasu. Czyli jeśli potrzebujesz 100 ulotek A5 na jutro, wybierz druk cyfrowy.  Druk offsetowy będzie bardziej opłacalny przy większych nakładach - np 1000 plakatów A3.

Jeżeli na co dzień drukujemy bardzo dużo i tym samym potrzebne nam są wysokiej jakości wydruki, nie powinniśmy zapominać o tym, że decydując się na zakup swojego własnego urządzenia, nie będzie to dla nas zbyt opłacalne. Warto więc w tym przypadku wybrać renomowaną drukarnię cyfrową, gdzie tak naprawdę bardzo szybko będziemy mogli zrealizować wszystkie niezbędne projekty.

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że bardzo ważne jest aby wybrana przez nas firma posiadała bardzo duże doświadczenie na rynku. Jest to istotne, ponieważ tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że pracownicy będą mogli nam pomóc wykonać nawet najbardziej skomplikowane projekty. Jest to bardzo ważne, ponieważ często w wielu przypadkach może okazać się, że drukarnie cyfrowe nie podejmą się takiego rozwiązania. O czym jeszcze w tym przypadku pamiętać?

Oczywiście tutaj liczy się także wysoka jakość wydruku. W szczególności jeżeli nasze zlecenie dotyczy między innymi wizytówek lub też folderów reklamowych, które będą również kolejno przekazywane do naszych klientów, nie możemy oszczędzać właśnie na takich parametrach. To w dużej mierze wpływa na renomę naszej firmy, dlatego drukarnia cyfrowa, która będzie w stanie wydrukować nam wysokiej jakości projekty jest naprawdę potrzebna.

Warto pamiętać, że bardzo dużym błędem jest kierowanie się ceną podczas wyboru drukarni. Oczywiście jeżeli zależy nam na wspomnianej wcześniej jakości, nie zapłacimy za taką usługę mało. Coraz więcej osób wycofuje się z naprawdę pięknie wykonanych projektów na rzecz tańszych drukarni. Jeżeli ma to być nasza reklama, nie powinniśmy wybierać taniej firmy.

Nowoczesne drukowanie cyfrowe pozwala obniżyć koszty i znacznie przyspieszyć czas realizacji, przy zachowaniu wyrazistości i wysokich parametrów. Wykorzystuje się tutaj dane zapisane w pamięci komputera (lub innego nośnika), które zwykle od razu przenoszone są na wybrane podłoże – papier zwykły lub samoprzylepny, folię przezroczystą czy kolorową.

Metoda ta daje możliwość realizowania zleceń praktycznie „od ręki” – już od jednej sztuki. Pozwala dokonywać drobnych modyfikacji w projektach (np. kolorów, rozkładu elementów, wielkości czcionek) w trakcie rozpoczętego już procesu. Tradycyjne techniki drukowania offsetowego nie umożliwiają wprowadzania dodatkowych danych i zmieniania informacji.

Obecnie stosuje się odmienne rodzaje druku cyfrowego, które różnią się zasadą działania, stosowanymi barwnikami oraz urządzeniami. Poszczególne opcje pozwalają uzyskać zbliżone efekty, które wyróżniają się dobrym odwzorowaniem kolorów oraz szybkim czasem realizacji.

Drukowanie elektrofotograficzne (laserowe) to metoda wywodząca się z kserografii. Warstwę fotoprzewodzącą naświetla się za pomocą promieni laserowych lub diod. Kolejnym krokiem jest wywoływanie oraz przenoszenie tonera na podłoże. Następnie odbitka jest utrwalana. Toner (proszek barwiący zmieszany z żelazem) trafia na papier lub folię w wyniku działania sił przyciągania elektrostatycznego, a następnie wiąże się z nim pod wpływem ciepła. Laserową technikę druku cyfrowego wykorzystują drukarki biurowe, popularne urządzenia wielofunkcyjne stosowane w domach i firmach oraz wysokonakładowe maszyny produkcyjne.

Jonografia to podobna zasada działania do metody elektrofotograficznej. Maszyny do druku cyfrowego do zmiany ładunku elektrostatycznego stosują tutaj strumień jonów.

Magnetografia pozwala tworzyć obraz z wykorzystaniem gęstej siatki obwodów elektrycznych. Rozmieszczone są one na cylindrze, aby móc wytworzyć pole magnetyczne. Proszek ferromagnetyczny odbije obraz w miejscach, gdzie pole to zadziała.

Termografia to technika gdzie wydruk powstaje z udziałem ciepła – wysoka temperatura działa na podłoże lub wykorzystywany środek barwiący. Bardzo popularna jest termografia pośrednia, która obejmuje techniki druku termotransferowego oraz termosublimacyjnego. Pozwalają one utrwalać substancje termoplastyczne na mokrym podłożu. Tego rodzaju druk cyfrowy sprawdzi się m.in. w reklamie, gdzie cenione są bardziej efektowne zdobienia wypukłe. Pięknie będzie prezentować się m.in. na firmowych wizytówkach, kopertach czy stylowych zaproszeniach.

Drukowanie cyfrowe natryskowe metoda w poligrafii określana jest także jako ink-jet. Maszyny do druku cyfrowego natryskowego posiadają specjalne głowice z dyszami oraz pompę ciśnieniową, która wyrzuca kropelki farby. W zależności od wybranego urządzenia może zostać wykorzystany tradycyjny toner lub farba woskowa (o gęstszej konsystencji). Komputer, za pomocą impulsów elektrycznych, steruje całym procesem wydruku.

Drukarnia może wykorzystywać technologię kropel pojedynczych lub ciągły strumień. Ink-jet pozwala uzyskać wysoką jakość przy zachowaniu cichej pracy. Kolory są tutaj bardzo wyraziste, a jednocześnie delikatne. Technika znajduje zastosowanie w wydrukach wielkoformatowych, przemysłowych, termosublimacyjnych oraz do znakowania obiektów trójwymiarowych.

Leave a Comment